All cops are bastards

Slavia - FKJ

Jablonec obral o body mistra a přeskočil Budějovice

Hodnocení
A muži | 17.05.2008 - V posledním duelu letošní sezóny se Jablonec nezaleknul atmosféry vyprodaného Edenu a remizoval s mistrem ligy 2:2. Slavii remíza stačila na zisk mistrovského titulu a nás vzhledem k dalším výsledkům posunula na konečné 12. místo.

Jablonec se svého soupeře nezalekl a předvedl první nebezpečnou akci utkání, kdy míč zatáhl Michálek, našel svým centrem na hranici pokutového území Klapku a ten bohužel vystřelil jen velmi slabě a Vaniak tak neměl problémy.

Slavisté poprvé nebezpečně zakončovali v 9. minutě. Z pravé strany se dostal k centru Krajčík a rybička Šventa skončila nad naší brankou. Do stejného místa zamířila také odvážná střela Šmicera v 16. minutě.

Naši kontrolovali střelou Eliáše po přímém kopu Žofčáka, ale ani on netrefil brankový prostor. V 19. minutě naše obrana srazila střelu Šventa z dobré pozice na roh a po něm se do zakončení dostal Latka, ale v obtížné pozici přestřelil.

V 27. minutě se už Latka ve vyložené šanci do branky trefil, ale Michal Špit předvedl výborný zákrok a udržel nerozhodný stav.

Ve zbytku první půle střelci na obou stranách přesnou mušku nenašli a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

První střelu druhého dějství měl na svědomí opět Jablonec, ale Eliáš z 25 metrů těsně minul. Eden explodoval v 51. minutě, kdy po faulu na Šmicra proměnil přímý kop střelou přes zeď Belaid – 1:0.

Radost domácích však vyprchala v zápětí. Chybu Latky využil Valenta, našel přesně Žofčáka a ten obstřelil Vaniaka – 1:1.

Slavia chtěla nový stadion pokřtít vítězstvím a blízko k vedoucí brance měl v 58. minutě Toleski, který se prosadil přes Homolu, ale jeho střelu k tyči vytáhl excelentně Špit.

Jablonec nadále předváděl sympatický výkon a nevynechal jedinou příležitost na protiútok. V 75. minutě napřáhl z dálky Žofčák a jen těsně minul domácí branku. O minutu později pak po centru Michálka střílel pohotově přesně k tyči Straka, ale Vaniak byl na místě včas.

Gól Slavie tak přišel jako blesk z čistého nebe v 86. minutě. Míč zatáhl do pokutového území Toleski, naservíroval míč Belaidovi, tomu ale střela vůbec nesedla. Bohužel míč se pak odrazil v Pudilovi a ten nekompromisně prostřelil Špita – 2:1.

První ligový zápas v nové aréně si nenechal ale ujít fotbalový bůh a v 90. minutě Krejčí přesnou střelou k tyči z hranice pokutového území zajistil Jablonci spravedlivou remízu 2:2.

Jablonec na Slavii nezklamal a poprvé v sezóně vstřelil na hřišti soupeře dvě branky. Rozloučení s jinak neúspěšným ročníkem tak proběhlo důstojně a výsledek i předvedená hra může být příslibem pro novou sezónu.