All cops are bastards

Plzeň - FKJ 2:0

Jablonec prohrál v Plzni a ještě není zachráněn

Hodnocení
A muži | 04.05.2008 - Jediný bod z Plzně by nám dal 100% jistotu, že neopustíme nejvyšší českou fotbalovou soutěž. Bohužel se opět projevila naše slabina a to střelecká produktivita. Naopak soupeř byl v koncovce přesnější a brankami Varadiho s Borkem vyhrál 2:0.

Jablonec byl sice před utkáním v Plzni prakticky zachráněn, ale pro teoretické potvrzení jistoty setrvání v I. Gambrinus lize v příštím ročníku potřeboval získat alespoň bod. Naopak domácí Viktorka se chtěla zbavit nálepky nejhorší tým jara a to se ji v úvodních minutách dařilo, když byla aktivnější a nebezpečná byla zejména střela Rótha mířící do šibenice, kterou zlikvidoval Špit.

Naše první šance se narodila ve 24. minutě a byla to gólovka. Necid dostal míč za obranu, postupoval sám na brankaře, ale ten jeho střelu vyrazil a odražený míč odklidili obránci do bezpečí!

Domácí se 100% příležitosti dočkali také o tři minuty později, když se Varadi dostal na hranici malého vápna k nepovedené střele Petržely, ale naštěstí zamířil nad.

Varadi své selhání napravil ve 38. minutě, kdy ho ke skórování vybídl kolmicí za obranu Sylvestre, plzeňský útočník druhou nabídku již neodmítl a otevřel skóre utkání – 1:0.

Jablonec pak zvýšil aktivitu, ale střele Fujerika a hlavičce Baranka chyběla přesnost a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácího celku.

Do druhého poločasu vystřídal exjabloneckého Petrželu Borek a hned při své první vážnější akci se prosadil v 49. minutě gólově, když se uvolnil v pokutovém území a poslal míč skluzem k tyči Špitovy branky – 2:0.

Utkání mohl v 66. minutě zdramatizovat Necid, ale to by musel z ideální pozice trefit branku. Naštěstí stejně tak se vedlo o tři minuty později také Varadimu, který pelášil sám na Špita!

Deset minut před koncem si na roh Baranka naskočil Eliáš a jeho hlavičku musel zpod břevna vytahovat brankař Ticháček na rohový kop. V zápětí Eliáše nahradil Luboš Loučka, který se tak na hřiště vrátil po dlouhé době způsobené zraněním.

Závěr utkání se již odehrál bez výraznějších šancích na obou stranách a Jablonec tak po porážce 0:2 musí svoji prvoligovou účast potvrdit v následujícím kole, kdy doma přivítá Žižkov.