All cops are bastards

FKJ - Žižkov

Jablonecké galapředstavení znamenalo bezpečnou záchranu

Hodnocení
A muži | 10.05.2008 - Žižkov nedokázal navázat v Jablonci na předchozí velmi dobré výsledky a jen díky tradičně slabší koncovce domácího celku si odvezl pouze třígólovou porážku.
První branku utkání zaznamenal ve 32. minutě Krejčí a o zbylé branky se postaral Necid po přesných centrech Valenty.

Utkání začalo opatrně a první útočný výpad se domácímu Jablonci povedl v 9.minutě, kdy po rychlé akci centroval Michálek, Xavier srazil míč evidentně v pokutovém území rukou, ale nepřesný sudí Paták jasnou penaltu nezapískal.

V 15. minutě pak musel čarovat Bartalský proti hlavičce Fujerika. Další souboj Bartalský vs. Fujerik se odehrál o šest minut později, tentokráte vyhrál Fujerik, když Bartelského obehrál na hranici pokutového území, ale vracející se stoper Žižkova zamezil Lukášovi ve skórování.

Na první branku si tak jablonecké publikum muselo počkat až do 32. minuty, kdy se po přímém kopu Žofčáka hlavou prosadil Krejčí – 1:0.

Pojistku pak mohl v 39. minutě přidat Fujerik, který z malého vápna trefil vybíhajícího Bartalského. Celé akci předcházelo nádherné prodloužení Valenty na Michálka a jeho milimetrový centr na Fujerika.

Druhý poločas se proměnil ve festival šancí jabloneckého celku. Vše načala tutovka Michálka ve 52. minutě, ke kterému se dostal centr Krejčího na zadní tyč, ale Tomáš zblízka netrefil branku.

O minutu později se ze hřiště za zastavení Fujerika v gólové šanci musel poroučet Labant a domácí začali ještě více kralovat. V 56. minutě Valenta po procházce středem hřiště vystřelil jen do středu branky. Následovalo několika minutové obléhání žižkovské tvrze, které ukončil centr Valenty na zadní tyč a Necid pohotově zakončil – 2:0.

Následoval nádherný pokus Žofčáka těsně mimo, nedotažený nájezd Valenty, pokus téhož hráče ze 14 metrů nad a Michálkova parádní střela z rohu pokutového území těsně vedle šibenice.

Třetí branka tak přišla až v 67. minutě, kdy nejdříve Valentův pokus z 18 metrů Bartalský vyrazil, ale hned o chvilku později centroval opět Valenta, Fujerik prodloužil na zadní tyč a Necid vstřelil svou druhou branku – 3:0.

V 74. minutě si první střelecký pokus trefující branku ze strany Žižkova připsal Koukal, ale pak pokračovalo galapředstavení domácích. Strakova tečovaná střela z otočky jen těsně minula cíl a v 77. minutě šel sám o hrubé chybě v rozehrávce Žižkova zboku na Bartalského Michálek, ale neprostřelil jej.

Posledních deset minut se hrálo spíše z povinnosti, přesto se o zakončení snažil především Valenta, ale jeho střelám chyběla přesnost.

Jablonec tak udělal poslední krok k záchraně a předvedl svůj nejlepší fotbal v sezoně a nebýt opět slabší koncovky mohl pod vysílač putovat pěkný příděl. Trenérovi Komňackému se vyplatilo především zařazení Klapky na post defensivního záložníka, kde dokázal hru zklidnit a konstruktivně rozehrát.