All cops are bastards

FKJ - Olomouc 2:0

Jablonec podruhé v sezóně vstřelil více jak jednu branku a přiblížil se záchraně

Hodnocení
A muži | 27.04.2008 - Utkání, které mohlo jablonecký tým přiblížit k záchraně nebo naopak hodně zkomplikovat situaci, naši kluci zvládli na výbornou a po brankách Valenty s Necidem zaslouženě vyhráli 2:0.

Jablonec vstoupil do veledůležitého utkání aktivně a hned v první minutě Necid zatřásl střelou ze 20 metrů břevnem. Aktivita domácích neochabovala a o dvě minuty později z další šance po centru Žofčáka hlavičkoval Valenta z dobré pozice mimo.

Do třetice už udeřilo, v 7. minutě Valentovi střela příliš nesedla, ale teč Škerleho změnila směr střely a brankař Drobisz jen strnule sledoval jak míč zapadl k jeho levé tyči – 1:0.

Ještě veseleji mohlo být o pět minut později kdy Žofčák otřel svůj přímý kop z rohu pokutového území o horní síť.

Ačkoliv se hosté dlouho do žádné šance nedostali, působili fotbalovým dojmem a jejich rychlé kombinace zaměstnávaly naši obranu. K zakončení se dostal v 27. minutě Bueno a jeho střela byla sražena na rohový kop.

Po půlhodině hry se za obranu po krásné přihrávce dostal Žofčák, přeloboval vybíhajícího gólmana, ale těsně před čárou míč zakopl vracející se obránce Hudec!

Hodně rušno bylo v 36. minutě. Nejdříve tutový gól po rychlém brejku chytil Janotkovi Špit, vzápětí se přes obránce probil Necid a jeho tvrdý pokus vyrazil Drobisz na roh. Necid prověřil Drobisze také o tři minuty později a úspěšnější byl opět olomoucký brankař.

V 41. minutě zahrál obránce Olomouce evidentně v pokutovém území při zpracování míče rukou, ale sudího píšťalka zůstala němá. V nastaveném čase první půle pak ještě jednou musel zasahovat Drobisz po hlavičce Fujerika, ale i tentokráte dokázal míč mířící do branky vyrazit.

Druhý poločas skončil tak rychle jako začal. Hned v první minutě ve vyložené šanci promáchl Necid, aby týž hráč v 49. minutě odvážně prošel přes tři obránce a křížnou střelou rozhodl zápas – 2:0.

Jablonec si pak hlídal své vedení a soupeře do žádných šancí nepouštěl. V 65. minutě se po spolupráci s Hamouzem dostal za obranu Žofčák, ale jeho přihrávku z brankové čáry lapil před nabíhajícím Strakou Drobisz.

Sigma mohla snížit jen jednou , kdy po drobném zaváhání Hubera se z úhlu ocitl před Špitem Kazár, ale jeho střelu či přihrávku náš brankař srazil na boční síť.