All cops are bastards

Derby

Totální KO v nastaveném čase

Hodnocení
A muži | 20.04.2008 - Jablonec byl v derby pod Ještědem aktivnějším celkem a sahal alespoň po bodu, o ten ho však připravila situace z poslední minuty nastaveného času, kdy se pohotově prosadil Smetana.
Liberec šel do vedení po hodně přísně nařízeném pokutovém kopu. Zaslouženého vyrovnání se Jablonec dočkal ve 84. minutě po brance Fujerika.

Derby načal ve 3. minutě dalekonosný pokus Dočkala, který sice vylekal Špita, ale skončil naštěstí těsně mimo. Jablonec v úvodu působil sympatickým dojmem a opticky byl lepším celkem. Výsledkem byla pěkná spolupráce Baranka se Strakou v 9. minutě, po které se dostal míč na hranici pokutového území k Valentovi, ale si míč místo střely ukopl.

Liberec spoléhal na standardní situace Papouška a rychlonohého Keriče. Papoušek poprvé zahrozil ranou z přímého kopu z 35 metrů a Špit vytěsnil jeho pokus na rohový kop. Daleko větší šanci měl o minutu později po zpětné přihrávce Keriče Dort, který se zjevil sám na penaltě, ale zakončil velmi nedůrazně.

O chvilku později rozehrával rohový kop Baranek, míč prodloužil na zadní tyč Homola a Eliášovi chyběly centimetry k tomu, aby míč skluzem dopravil do sítě!

V 19. minutě se odehrál klíčový okamžik prvního poločasu. Kerič utekl obraně na dlouhý nákop Bílka, do souboje s Keričem šel tělem v rohu pokutového území Špit a sudí odpískal hodně přísný pokutový kop, který proměnil bezpečně Dort – 1:0.

O deset minut později se hodně podobný souboj odehrál v rohu pokutového území na druhé straně, kde by byl podle stejného metru faulován Zábojník, ale tentokrát se nepískalo!!!

Jablonec inkasovaná branka načas vyvedla z rytmu a Liberec mohl navýšit vedení po dalším dlouhém centru na Nezmara, který z blízka hlavičkoval mimo. Závěr poločasu však patřil opět hostům, kdy nejdříve z hranice šestnáctky přestřelil Valenta a ve 43. minutě Huberovu hlavičku po rohu vyrazil Zlámal.

Druhý poločas byl Jablonec aktivnější a v 58. minutě mohl vyrovnat Huber, to by ale musel z 10 metrů po zpětné přihrávce trefit branku. Ještě do větší šance se po ideální přihrávce Valenty dostal Necid, který šel sám na Zlámala, ale jeho střelu zablokoval skluzující obránce.

V 69. minutě se povedl rychlý kontr Liberci, na jeho konci bylo pohotové zakončení Nezmara a Jablonec podržel brankař Špit, který musel zasahovat proti hlavičce téhož hráče o minutu později.

Čtvrt hodinu před koncem musel zraněného brankaře Zlámala nahradit Hauzr, který se zaskvěl hned o minutu později, kdy lapil hlavičku Necida zblízka po centru Valenty. Zaslouženého vyrovnání se tak jablonečtí dočkali až v 84. minutě, kdy roh Baranka odvrátila obrana jen hranici pokutového území k Fujerikovi a ten prostřelil Hauzra – 1:1.

V poslední minutě nastaveného času nechala obrana lacino projít do šestnáctky Dorta a Smetana pohotově rozhodl utkání – 2:1.

Porážka je pro Jablonec krutým vyústěním jinak vyrovnaně odehraného utkání. „Je to pro nás taková malá tragédie, ale prokázali jsme vůli a místy i fotbalovou kvalitu. Dnes jsme si dokázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii s kvalitními celky jako Liberec. Snad nám alespoň to pomůže.“, zhodnotil utkání trenér Komňacký.